Найкращі компактні камери за версією National Geographic для вибору в 2023

Кращі компактні камери за версією National Geographic

Маючи в своїй сумці масивну камеру я як ніхто знаю те відчуття, коли шкодуєш за втраченим кадром, бо не маєш її з собою. Великий корпус з захистом від вологи, пилу та ударів з прикріпленим батарейним блоком завжди добре мені служив в екстремальних умовах дикої природи. Важка камера вже сама по собі і без об'єктиву, а якщо я одягну на неї ще свій півтора кілограмовий 80-200 2.8, ця конструкція вже потребує почепити на неї габаритні вогні. Додаймо сюди екран синхронізаторів, два спалахи зі стійками, фільтри, додаткові змінні об'єктиви, штатив та інші комплектуючі, які не знаєш коли можуть стати в пригоді, тому завжди тримаєш в сумці. Це можуть бути теле або макро конвертори, зарядні пристрої, розсіювачі чи відбивачі світла. День чи ніч на природі з важким ранцем може добре виснажити, але це завжди компенсувалось отриманим результатом в якості фото.

Так, чудово мати при собі техніку на різні випадки життя, коли можеш адаптуватись до сцени, яку фотографуєш найкраще. Але не раз траплялось, зустрівши гарну дику тварину і маючи на фотокамері ширококутний об'єктив я тихо присідав, знімаючи сумку та обережно намагався змінити лінзу на іншу з більш великою фокусною відстанню, щоб мати можливість "дотягнутись" до об'єкту зйомки. За цей час я просто втрачав нагоду, бо птах, або олень вже давно вирушили далі по своїх справах. Звісно, для більш професійного підходу потрібно мати другу камеру з потрібним об'єктивом на іншому плечі, але все це вага і ще раз вага.

Навіть для вуличної фотографії, споряджаючи легкий 20мм чи 50мм об'єктив я все рівно часто можу втратити хорошу сцену, бо масивні габарити камери часто змушують людей на неї реагувати, що руйнує атмосферу сцени. Якщо є можливість мати з собою компактну камеру, яка по технічних характеристиках не поступається масивним дзеркальним апаратам, то тому б не розглянути таку можливість? Камери такого роду можуть поміститись в кишеню чи невеличку жіночу сумку, їх зручно завжди мати при собі і це не викликає дискомфорту. В такому варіанті у вас прогресивно збільшується шанс отримувати все більше чудових фото так як інструмент завжди поруч і готовий до зйомки в лічені секунди.

Я вирішив ознайомитись з нішею цих камер через таких експертів фотографії як National Geographic та поділитись переліком компактних камер що вони радять. 

Отже приступимо.

 

Fujifilm X-T5
Стильна та сильна серія

Після сенсаційного виходу на сцену X-H2, камери з найвищою щільністю пікселів, було лише питанням часу, коли Fujifilm випустить на ринок наступників цієї серії. Якщо X-H2 є беззаперечним флагманом із найкращим відео 8K із повним зчитуванням пікселів, а також підтримкою ProRES, новий X-T5 має менші розміри, ту ж ретро-концепцію дизайну та менше амбіцій у відео. Але він також має датчик BSI CMOS X-Trans із 40 мегапікселями, відео 6,2K, екраном із обертанням навколо двох осей, серійною зйомкою 15 кадрів на секунду тощо, що є дуже цікавою камерою в категорії APS-C для всіх, хто любить дизайн і особливу ергономіку серії X-T.

Швидкість.

У «статичній» фотографії все дуже схоже на X-H2, оскільки ми маємо ту саму роздільну здатність 40 мегапікселів і серійну зйомку 15 кадрів в секунду з електромеханічним затвором, 20 кадрів з електронним затвором і мультишот із композицією з 20 послідовних кадрів для високої роздільної здатності 160 мегапікселів. зображення за допомогою спеціального програмного забезпечення Fujifilm Pixel Shift Combiner. Але варто підкреслити різницю в розмірі буферної пам'яті, оскільки на X-T5 вона обмежена послідовністю 19 файлів RAW або 119 файлів JPEG, перш ніж буфер заповниться і почнеться запис на карти пам'яті (що є двома близнюками SD UHS-II, а не CFExpress).

Точність фокусування.

Автофокус є сильною стороною. Режим одноточкового автофокусування активує 425 точок у масиві 25x17 або 117 точок у масиві 13x9. У зональному автофокусуванні точки фокусування можуть бути організовані в групи 3x3, 5x5 і 7x7. Само собою зрозуміло, що автоматичне розпізнавання облич, людей, тварин, птахів, транспортних засобів, літаків і поїздів також застосовується тут завдяки доповненому задіянню штучного інтелекту з датчиком X-Processor останнього покоління. Відзначимо, що на поверхні сенсора 40 МП «посаджено» не менше 3,3 см. Pixel Phase Detect більше, ніж будь-яка попередня камера серії XT.

Висновок: вінтажні елементи в поєднанні з сучасними технологіями, об'єднані з компактний корпус з захистом від погодних умов роблять не лише цю камеру, а й серію Х загалом, серйозним конкурентом в цій лінії форм-факторів, й можуть втерти носа масивним дзеркальним флагманам. Я ніколи не втомлюсь нагадувати, що результат зйомки в більшості залежить від фотографа, що тримає камеру в своїх руках і вже аж потім від самої камери. Як на мене вся серія Fujifilm X-чудова! В 2023 році будь яка модель цієї лінійки стане хорошим вибором як для любителів, так і для професіоналів.

На початок року ціна на Ebay стартує з 1800-1900 євро.

 

Ricoh GR III та GR IIIx
Потужність, прихована в малому

Ricoh GR III та GR IIIx
Ricoh GR IIIx в порівнянні з Fujifilm X100V

Крім кута огляду, справжньою перевагою Ricoh GR є якість зображення та вражаюча потужність як на свій розмір. З усіх компактних фотоапаратів преміум-класу з великим датчиком, фіксованим об'єктивом жодна не є такою маленькою, як Ricoh GR III.

З моменту появи в 1996 році серія GR еволюціонувала через численні трансформації від доцифрових днів до сучасної крихітної цифрової форми. Тепер, ступаючи на абсолютно новий рівень, 24-мегапіксельний сенсор APS-C GR IIIx стоїть пліч-о-пліч із практично ідентичним Ricoh GR III, але пропонує новий 40-міліметровий еквівалентний об'єктив f/2,8. У традиціях Ricoh GR GR III має ширококутний об'єктив 28 мм f/2.8 із кутом огляду, подібним до основної камери вашого смартфона. Нова фокусна відстань GR IIIx ближча до звичайного об'єктива (50ть міліметрів).  

Що стосується характеристик

GR IIIx чи не найменша камера з усіх компактів, яка здатна на таку світлочутливість та якість зображення. Він поміщається у вашій кишені, як смартфон, але але приховує в собі потужний сенсор APS-C. Так, розмір датчика – це те, що наразі відрізняє GR IIIx від телефонів подібної ціни, додайте сюди якість об'єктива та керування і будь які флагмани телефонів залишуться далеко позаду.

24-мегапіксельна CMOS-матриця APS-C, яка приблизно в 4 рази більша за основний датчик, який використовується для ширококутного об'єктива в смартфоні за такою ж ціною орієнтовно в 900 євро, як iPhone 13 Pro . Розмір датчика дуже важливий, тому що більший датчик реалізує переваги якості зображення в порівнянні з обчислювальними режимами смартфона з малим сенсором, наприклад для керування глибиною різкості та роботи в умовах слабкого освітлення. Що це говорить? Ваші об'єкти будуть органічно відокремлені від заднього плану розмиттям, а недостатнє освітлення більше не ворог, більшість нічних сцен ви спокійно зможене фотографувати з рук, не користуючись штативом і зображення будуть чіткі.

Відео

У 2022-23 році роздільна здатність 4K вважається мінімальною для камер, які записують відео. Що ж, GR IIIx орієнтований на фотографів, а не на тих, хто займається відеозйомкою, і не відрізняється від трирічної GR III. Він обмежений Full HD і не має зовнішнього мікрофонного входу. Однак він забезпечує частоту кадрів до 60p, тобто ви можете отримувати плавне відео на високій швидкості в дорозі. Невелика глибина різкості, яку забезпечує цей об'єктив f/2,8, також може допомогти відео виділитися.

Ricoh GR IIIx — це чудова нішева альтернатива смартфонам і великим камерам, яка пропонує чудове зображення при малих габаритах. Нехай зовнішній вигляд не вводить в оману, розмір матриці, швидкість запуску, світлочутливість робить цього малюка дійсно вартим уваги для тих, хто хоче отримувати фантастичний результат і бути вільним від незручних габаритів камер та об'єктивів.


 

Sony RX100VII
Непомітно, тихо, швидко.

Sony RX100VII

Незважаючи на те, що їй більше трьох років, лінійка RX100 сьомого покоління залишається однією з найбільш універсальних ультракомпактних камер. Ця версія оснащена автофокусом у режимі реального часу з професійної лінійки Sony, що дає фотографам високонадійне автофокусування очей/обличчя, яке тепер працює з тваринами. Жодна інша камера такого розміру не має автофокусу чи швидкості зйомки, близької до цього маленького дива. Крім того, він знімає в електронному режимі майже без спотворення рухомих об'єктів.

У компактному корпусі RX100 VII є все необхідне для створення чудових зображень. Об'єктив зі змінною фокусною відстанню 24-200 мм доповнюється блискавичним автофокусом 0,02 с. , нове відстеження в реальному часі та автофокусування очей у реальному часі, а також покращена стабілізація зображення та роз'єм зовнішнього мікрофона для високоякісної відеозйомки.

Що може бути кращим для подорожуючого туриста чи професійного репортера, ніж можливість знімати всеохоплюючі сцени з широким кутом і водночас мати можливість "притягувати" до себе зумом об'єкти, що знаходяться на далекій відстані, в лічені секунди? І це з чудовою якістю вихідного зображення в ультра компактному корпусі. Та основною перевагою камери є наступне.

Точки фокусування RX100 VII

Це камера для тих, хто ні за яку ціну не бажає втратити момент.

RX100 VII має найкращі характеристики 357-точкове АФ із визначенням фази у фокальній площині, що покриває 68% кадру. Вони доповнюються 425 точками автофокусування з визначенням контрасту, а визначення автофокусування здійснюється лише за 0,02 секунди., це дуже серйозний показник.

Відстеження рухомих об'єктів у реальному часі

Відстеження в реальному часі використовує алгоритми розпізнавання об'єктів (AI).які використовують колір, візерунки (яскравість), відстань до об'єкта (глибина) та інформацію про обличчя/очі, щоб відстежувати об'єкти, де б вони не рухалися. Постійне й стабільне фокусування на об'єкті, що рухається, допоможе вам зафіксувати кожен важливий момент дії, що відбувається, незалежно від того, знімаєте ви фото чи відео.

Трекінг очей Sony RX100VII

Leica Q2 і Q2 Monochrom
Чорно-біла естетика

Leica Q2 і Q2 Monochrom

До цього дня чорно-біла фотографія продовжує випромінювати неповторну чарівність, таємницю та красу. Порівняно з кольоровою фотографією, це найбільш автентичний прояв «живопису світлом». Камери Leica Monochrom дають фотографам прямий доступ до цієї захоплюючої форми візуального вираження.

Ласкаво просимо до нового члена сімейства Leica Monochrom, Q2 Monochrom – першої в світі повнокадрової цифрової компактної камери зі спеціальним монохромним сенсором.

Єдина суттєва відмінність між камерами Q2 і Q2 Monochrom, як і слід було очікувати, полягає в «спеціально розробленому» 47-мегапіксельному датчику, який поставляється без матриці кольорових фільтрів (CFA).

З естетичної точки зору Q2 Monochrom має більш стриманий дизайн порівняно з кольоровим аналогом і дещо спрощений інтерфейс меню.

З роздільною здатністю 47,3 мегапікселя, надзвичайно різким і швидким Summilux 28 f/1.7 ASPH. об'єктив, швидкий і точний автофокус і чіткий OLED-видошукач, Leica Q2 Monochrom — це інтуїтивно зрозумілий інструмент для монохромної фотозйомки, що не підлягає часу, з притаманною зосередженістю на головному для сучасного фотографа.

Свідоме упущення класичного червоного логотипу Leica означає відданість Q2 Monochrom чорно-білому.

Видатна продуктивність при будь-якому освітленні

Вбудований Summilux 28 f/1.7 ASPH. Основний об'єктив вирізняється чіткими як бритва деталями та надзвичайно м'яким ефектом боке. Як найшвидший об'єктив у своєму сегменті, він ідеально підходить для сенсора Leica Q2 Monochrom і забезпечує чудові результати навіть у найтемнішому та найскладнішому освітленні.Одинадцять елементів об'єктива, включаючи три продумано сконструйовані асферичні елементи, забезпечують найвищу якість зображення, тож текстури та деталі можна побачити як ніколи раніше в тонах і відтінках чіткого та контрастного чорно-білого.

Йдіть на зустріч будь-якій погоді та знімайте будь-де

Суворі умови навколишнього середовища та навіть ризик дощу не завадять цій універсальній камері.Оснащений захистом від пилу та бризок (клас IP52*), Leica Q2 Monochrom завжди готовий захопити ідеальну взаємодію світла й тіні навіть у настільки ж драматичну погоду.

Надзвичайні чорно-білі відео

У поєднанні з видатним Leica Summilux Leica Q2 Monochrom знімає чорно-білі відео з приголомшливою естетикою. Спеціальне меню огляду для відеорежиму забезпечує легкість використання та відповідає навіть найвибагливішим вимогам.

Для чудових, чітких відеоматеріалів камера пропонує режими 4K і Cine4K із частотою кадрів 30 і 24 кадри в секунду відповідно. Відео також можна записувати у форматі Full-HD зі швидкістю 120, 60, 30 або 24 кадрів на секунду.

Ефекти фільтрів – аналогова ремінісценція

Три нові, спеціально розроблені кольорові фільтри E49 доповнюють Leica Q2 Monochrom як ідеальний комплект.

Жовтий, зелений і помаранчевий накручувані лінзові фільтри відкривають нові можливості для творчого дослідження контрасту та світла.


Кожен фільтр змінює та налаштовує кольори та контраст нашого спектру видимого світла, коли він записується як значення градацій сірого на сенсорі.

Завдяки цьому пейзажні та портретні знімки можуть бути наповнені унікальною візуальною естетикою для більш різкого або приглушеного контрасту з моменту натискання кнопки спуску затвора.

Багатошарове покриття цих спеціалізованих фільтрів зменшує відбиття та забезпечує високу пропускну здатність світла без віньєтування для максимальної якості зображення.

 

Система ОМ ОМ-1
Це про кількість кадрів в секунду

ОМ ОМ-1

OM-1 представляє нову схему найменування камер OM System і випускається до 50-річчя оригінальної плівкової SLR OM. OM-1 продовжує носити назву «Olympus» у видошукачі на знак визнання цієї спадщини, але ходять слухи, що це, ймовірно, остання модель, яка носитиме цю назву.

OM-1 побудований на абсолютно новому 20-мегапіксельному датчику зображення Stacked CMOS. Багатошарові датчики — це технологія наступного покоління, що не входить у конструкцію BSI, яка поєднує шари напівпровідників, що дозволяє створювати складніші конструкції та швидше зчитувати дані.

Датчик має 20 мільйонів мікролінз і матрицю Байєра з 20 мільйонами кольорових плям, але за кожною з них є чотири фотодіоди, які об'єднуються для формування кожного пікселя. Ці субпікселі можна зчитувати окремо, надаючи камері чотири незначно різні точки зору на сцену, що фотографується. Вони порівнюються, щоб отримати інформацію про глибину сцени, забезпечуючи автофокус з різницею фаз у X-подібному шаблоні.

Обчислювальні багатошарові режими
Режими автофокусування з визначенням об’єкта
Високошвидкісна зйомка

Корпус OM-1 не менший, ніж більшість повнокадрових камер для ентузіастів, але це досить легка камера, яку ви відразу полюбите, коли візьмете в руки.OM-1 забезпечує швидкість, покращене автофокусування та більш детальне відео в системі, яка вже запропонувала чудову стабілізацію зображення та маленькі та легкі комбінації камери/об'єктива. Це робить його потужним універсальним пристроєм із особливими перевагами для дикої природи. Відсутність повної матриці (35мм) компенсується швидкістю зйомки. Хоч якість і глибина зображень не буде такою вражаючою, як на повних матрицях, але ви 100% не втратите момент зйомки. Але це можна використовувати як плюс: фокусна відстань об'єктивів подвоюється, що можна використовувати для того, щоб знімати обєкти з ще більших дистанцій, що важливо для спорту та дикої природи. Варіанти об'єктивів OM-1 роблять його ідеальним для орнітологів і диких тварин. Новий об'єктив 150–400 мм F4.5 TC1.25x IS PRO забезпечує діапазон об'єктивів 300–800 мм і вбудований телеконвертер до 1000 мм.

 

Nikon Z30
Легкий в вазі та ціні

Nikon Z30

Нова Z30 від Nikon є третьою версією в лінійці APS-C з байонетом Z. Компактний розмір виділяє його. Частково це завдяки відсутності електронного видошукача чи 30-хвилинного обмеження на запис, а також екрану зі змінним кутом нахилу.

Незважаючи на те, що Z30 вважається камерою початкового рівня, вона здатна записувати 4K 30p без кадрування, чого не можна сказати про її більшого повнокадрового брата Z5. Його характеристики також вражають, оскільки він чудово працює в умовах слабкого освітлення, механічний затвор зі швидкістю 11 кадрів/с із відстеженням автофокусування, потужне автофокусування та можливість зберігати зображення як файли у форматі RAW високої якості. Що ще важливіше, він легкий, його неважко носити з собою цілий день.

 

Sony a7C
Повний кадр, що поміститься на долоні

Sony a7C

Alpha 7C призначений для творців, яким потрібна повнокадрова якість і продуктивність, а також потрібна компактна легка камера, яку можна брати куди завгодно та використовувати для створення будь-яких фотографій і відео. Це найновіша та найменша повнокадрова камера компанії зі змінними об'єктивами.

24,1-мегапіксельна повнокадрова матриця BSI

Завдяки задньому підсвічуванню повнокадровий 24,2-мегапіксельний сенсор Exmor R CMOS працює з процесором зображень BIONZ X, забезпечуючи фото та відео високої роздільної здатності, мінімізуючи шум і покращуючи швидкість. Ця сенсорна структура працює з дизайном лінз без зазорів на чіпі та антибліковим покриттям для покращення збору світла та вдосконаленою обробкою деталей.

4D FOCUS ™

Неймовірне автофокусування досягається завдяки 693 точкам автофокусування з визначенням фази у фокальній площині, які покривають приблизно 93% області зображення, і 425 точкам контрастного автофокусування. У поєднанні точки автофокусування з визначенням контрасту та фази утворюють гібридну систему автофокусування 4D FOCUS ™ для широкого, швидкого та надійного автофокусування, яке фіксується та залишається стабільним.


Бездротове зєднання, розширені налаштування переходів і чутливості автофокусу і довгий термін служби батареї зроблять цей компакт вашим надійним другом.

Загалом, як фотограф, можу сказати що National Geographic зробили досить хорошу вибірку якісної техніки на всі випадки. Що б обрав я? Звісно ж класику! X серія, хороший спектр лінз та апаратів в плані характеристик та цін. Мій вибір міцний, добре зібраний Fujifilm X, дизайн якого в мене викликає захоплення. А це дуже важливо, любити свою камеру...

Fujifilm X система
×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Прагнення прекрасного

Gallery

STAND WITH UKRAINE